Stárnutí a omlazení

Posted on

První projevy stárnutí s tím spojené vrásky přichází okolo 25. roku života. Začátek stárnutí je u každého individuální, ale na začátku třetí dekády života je jen málokdo úplně bez vrásek. Proces stárnutí a tvorby vrásek je zcela přirozený – s postupujícím věkem se zmenšuje produkce kolagenových vláken nezbytných pro pružnost pleti, nicméně ho ovlivňuje také životní styl a návyky. Velice neblahý vliv má na tvorbu vrásek kouření. Značné riziko pro vznik velkých vrásek představuje také vysušená dehydratovaná pleť.

Stárnutí sleduje většina lidí s nevolí a zejména ženy se mu snaží vzdorovat všemi dostupnými prostředky. Ženy používají řadu krémů, které hydratují jejich pleť a zpomalují stárnutí. Proti toku času se ale dá jenom obtížně bojovat a žádný krém stárnutí nezastaví.

Lifting, neboli omlazení, je proces, při kterém dochází k vyhlazení obličeje a částečnému nebo úplnému vyhlazení vrásek. Lifting se nejčastěji aplikuje na části těla, na kterých se nejčastěji vyskytují vrásky a které zároveň nejsou běžně skryté za oblečením. Většinou jde o čelo, tváře, uši, krk, dekolt a ruce. Metody liftingu jsou rozdílné, ale jedno mají společné – obnovují produkci kolagenu a tím i elasticitu pleti. Mezi nejpoužívanější metody neinvazivního liftingu patří lifting založený na působení pulzního světla a lifting založený na ultrazvuku.

Více informací o liftingu a jeho metodách přineseme v dalších článcích.

Sdílejte článek s přáteli... Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someoneShare on Tumblr